Happy family

Наш музей

Центром виховної роботи в школі є історико-краєзнавчий музей. Він відкрив свої двері 14 жовтня 1983 року, до 40-річчя визволення міста Запоріжжя від німецько-фашиських загарбників. Засновником музею був вчитель історії – Роговий Олег Михайлович, його учні, батькі, мешканці мікрорайону школи, ветерани війни. Була створена група активістів, які разом будували музей, збирали матеріали для нього.

У 2013 році музею виповнилося  30 років. Під  керівництвом Губаревої С.О., вчителя історії та права, завідуючої музеєм, група музею не припиняє свою роботу і донині. Тут проходять уроки мужності, зустрічі з ветеранами, проводяться екскурсії для учнів нашої школи. Уже традиційною стала операція «Світанок» - привітання ветеранів, які мешкають в мікрорайоні школи. Учні здійснюють волонтерську допомогу. Ми проводимо концерти для ветеранів, батьків та дітей. Кожного року до пам’ятних дат проводиться радіолінійка. Музей співробітничає зі шкільною газетою «Переменка», проводяться конкурси віршів про війну, які потім друкуються у нашій газеті. За результатами своєї роботи музей неодноразово здобував призові місця в обласному конкурсі «Ніхто не забутий і ніщо не забуто», в акціях, оглядах музеїв.

У 2005 році музею присвоєно звання «Зразковий музей» (наказ МОН України від 13.06.2005 №353).

Але вивчення рідного краю не завершується роботою музею. Учні школи приймають участь в різних конкурсах і експедиціях.

У музеї наявні печатні  матеріали  по  історії  нашого  міста, історії Великої Вітчизняної війни. Підготовлено такі виставки: «Державна  символіка», «Підпільні  групи  Запоріжжя», «Запоріжжя  в  період  окупації», «Діти  на  шляхах  війни», «Запорожці  на  шляхах  війни» тощо. В межах науково-дослідницької діяльності учнів на базі музею (робота музейного активу) підготовлено матеріали «Незнайомі  сторінки  історії  Великої  Вітчизняної» (Прапор  Перемоги  над  Берліном- участь  запорожців), «Історія  Олександрівська», «Історія  школи».

Вересень 2018